Home / artykuły / Jakie triki stosować w święta, aby jeść smacznie oraz zdrowo

Jakie triki stosować w święta, aby jeść smacznie oraz zdrowo

                 W trakcie świąt należy odrobinę odpuścić z dietą, gdyż nikt nie chce spędzać tego radosnego czasu w gronie rodziny popijając wodę i jedząc same warzywa. Jednakże dobrze jest zastosować mniej kaloryczne wersje klasycznych dań, aby waga nie zmieniła się znacząco po kilku dniach świętowania. Jak więc przygotować zupę grzybową?

Najlepiej w ogóle z niej zrezygnować, gdyż grzyby są po prostu ciężkostrawne, a organizm w trakcie świąt musi się zmagać z wystarczająco dużą ilością kalorii i jedzenia , aby jeszcze utrudniać mu spalanie. Grzyby w trakcie diety jak najbardziej, viagra działanie leku  gdyż są mało kaloryczne oraz składają się niemalże z samej wody, jednakże w święta powiedzmy im nie. Groch z kapustą także nie sprawdzi się dobrze, gdyż wzdyma organizm sprawiając, że człowiek ma problemy z wypróżnianiem się, czuje się pełny oraz w wielu przypadkach ma nudności.

Jeśli groch z kapustą, to tylko w niewielkiej ilości. Jarska wersja bigosu serwowana w trakcie świąt jest dobrą alternatywą dla innych potraw gdyż oprócz niskiej zawartości kalorycznej jest on po prostu bardzo zdrowy i smaczny. W wielu domach nie ma świąt bez krokietów! Jaka szkoda, że są one tak bardzo kaloryczne, jednakże i na nie mamy radę. Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie mąki razowej do przygotowywania ciasta na naleśniki, a z kolei zamiast klasycznej panierki sięgnąć po mielone orzechy, albo otręby owsiane.

Oprócz tego zamiast smażenia na patelni poleca się grillowanie w piekarnika. Dzięki temu na stole znajdzie się pyszna potrawa, która jednak będzie o połowę mniej kaloryczna niż jej klasyczna wersja. Jak sytuacja przedstawia się z sałatką jarzynową? Po pierwsze dobrze, że znajduje się ona na stole, gdyż składa się z warzyw, jednakże gorzej już jest z majonezem, który służy do doprawiania jej, a jak wiadomo majonez to istna bomba kalorii (jedna łyżeczka 166 kcal!!), dlatego należy zamianić go na jogurt naturalny. Jak widać święta mogą być smaczne i tradycyjne, jednakże zdrowsze i mniej kaloryczne.

About Daria Zakrzewska

Check Also

Kto powinien sięgnąć po tabletki na impotencję?

                       Wiele ludzi, którzy nie …